niedziela, 30 marca 2014

Kolorowo!

Uczyć się muszę i w ten weekend malutko i szybciutko, ale za to kolorowo;P

Na początek jak zwykle dobieranki. Zakupiłam sobie ostatnio naklejki piankowe w różne kwiatkowe wzory i Gabi już zachwycona testowała;) Dobieranka z H i CH.


Druga dobieranka to sylaby z DZ, tak dla przypomnienia. Motylki kolorowe. Najpierw dobierz, posklejaj i poozdabiaj wedle uznania:)


Zrobiłam też Gabryśce "poszukiwanie skarbu". Ukryłam smakołyk w piekarniku. Napisałam kilka zagadek. Pierwszą zagadkę ja dałam Gabi, reszta była ukryta. Każda zagadka kierowała do miejsca z następną wskazówką i na końcu do "skarbu";D Super sprawa! Gabi latała po domu i szukała wskazówek. Jak tylko odnalazła skarb powiedziała "zrób mi tak jeszcze raz!".

Jakiś czas temu bawiłyśmy się w kolory. Pokolorowałyśmy wodę (bibułą i farbami) na podstawowe kolory (niebieski, żółty, czerwony i biały).  Wcześniej wzięłam pozostałości zjedzonej bombonierki i napisałam w każdym wgłębieniu sylabę. Obok na kartce napisałam który kolor gdzie należy dodać. Następnie Gabi musiała zakraplać odpowiednie kolory i narysować na kartce jaki powstał kolor. Fajna, ekscytująca zabawa. Bardzo ładny efekt. Można porozmawiać co to znaczy klarowny i mętny, jak powstają różne kolory, co się dzieje jak wszystkie połączymy razem.


Znacie serię "Czytam sobie"? W tym tygodniu nie zrobiłam Gabrysi żadnej czytanki właśnie przez tą serię:) W McDonaldzie rozdają (jak się kupi Happy Meal i McZestaw). W normalnej księgarni kosztują ok. 10zł, więc nie wiem czy kupowanie specjalnie tych zestawów się opłaca;P O serii można poczytać tu. Ogólnie seria dzieli się na 3 poziomy. Niestety w "maku" nie mieli akurat poziomu 1 i mamy książeczkę z 2. I to jest jeszcze troszkę za dużo dla niej. Na raz czyta 2-4 strony. Ale to i tak super:) No i przecież czyta najprawdziwszą książkę! Na urodzinki dostanie kilka książeczek z pierwszego poziomu gdzie na jednej stronie jest jedno zdanie i jestem pewna, że poradzi sobie super:). Bardzo fajna seria! Bardzo fajne książeczki.Pisane są małymi literami. Myślałam, że to będzie problem dla Gabi, ale nauka w przedszkolu daje rezultaty i Gabi małe litery zna;) Sprawdzałam ją 2 tygodnie temu na elementarzu Falskiego;D Jedynie czasami myli b z d, ale luuuuz:P

4 komentarze:

 1. Aniu!!! Już tak dawno mnie tu nei było. Nadrabiam zaległości! Jesteś niesamowita...moze przyjedziesz ze swoim zestawem zabaw do mojego synka...Tyle by miał nowości...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ela jak się cieszę, że wróciłaś do blogosfery!:) Dziękuję:) Bardzo chętnie przyjadę!:D ale w wakacje:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry :) kilka dni temu dostałam adres od koleżanki i wsiąkłam! zawodowo i prywatnie, szacun,kawał dobrej roboty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry:) dziękuję! Jejciu:) Miło mi jest bardzo:)!

   Usuń