poniedziałek, 8 grudnia 2014

Kalendarz adwentowy - 8 grudnia - lampiony DIY

Dziś kolej na lampion!

Historia Bożego Narodzenia i zadanko ze strony http://www.bielemorele.pl


Puzzle ze starej kartki świątecznej.

Do wykonania lampionu potrzebne będą:
- słoik
- klej najlepiej do decoupagge
- bibuła gładka
- naklejki albo powycinane wzory z papieru
- tasiemka1.    Weźcie słoik. Może być większy albo mniejszy, ale musi się tam zmieścić świeczka. 
2.   Potnijcie bibułę w wybranych kolorach w dosyć grube paski o takiej długości jaka jest wysokość słoika. Gwint słoika zostawiacie bez bibuły. 

3.    Gdy macie już gotowe paski weźcie pędzelek i klej do decoupagge (przed użyciem trzeba nim porządnie wstrząsnąć) i za pomocą pędzelka posmarujcie klejem słoik tak aby można było przykleić pasek bibuły. I tak dookoła  aż cały słoik będzie w bibule. Powtarzamy tę czynność aż słoik będzie pokryty 3 warstwami bibuły. Ostatnią warstwę bibuły też posmarujcie dokładnie klejem, żeby wszystko dobrze się przykleiło i miało jednakowy kolor. Czyli ma być tak: klej na słoiku, bibuła, klej, bibuła, klej, bibuła, klej. Nie żałujcie kleju! Gdy ciężko jest nim smarować, bibuła się rwie to znaczy, że używacie go za mało;) Dokładnie pokryjcie, aż będzie biało.


4.    Teraz dodajemy urody swoim lampionom. Żeby to zrobić wystarczy przykleić jakieś kształty ze zwykłego papieru. Mogą to być bałwany, choinki, śnieżynki, serduszka, gwiazdki. W zestawie macie naklejki z gwiazdek Co tylko chcecie! Przykładamy do pokrytej klejem bibuły i również smarujemy cały kształt klejem.


5.    Następnie zostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia.
6.    Przewiązujemy wstążką na gwincie.

2 komentarze:

  1. świetny. Ciekawe czy na wikol by się trzymało :]

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że każdy rzadki klej dłużej schnący da radę:) Klej do decoupagge działa też trochę jak lakier, więc gotowy lampion jest połyskujący, więc jedynie co to tutaj byłaby może różnica.

      Usuń