środa, 10 grudnia 2014

Kalendarz adwentowy - 10 grudnia - skarpetowe bałwanki DIY

Dzisiejsze zadanie to urocze bałwanki!


A oprócz bałwanków:


Zadania i historia Bożego Narodzenia z: www.bielemorele.pl
Zadanko do ćwiczenia wycinania nożyczkami z www.giftofcuriosity.comDo zrobienia bałwana potrzebne będą:
- biała skarpeta (najlepiej z dużym ściągaczem)
- groch/fasola/ryż co tam jest pod ręką
- wypełnienie do bałwana - ja używam wypełnienia z najtańszych poduszek za ok 4 zł np z JYSKa albo podobno są też w IKEA
-nitka najlepiej gruba np.kordonek i igła (może być tępa)

- oczka
- kawałek pomarańczowego filcu na nos
- kawałek czarnej muliny na usta
- guziki/cekiny/koraliki na guziki bałwana
- tasiemka na szalik
- pompon na czapkę

Aby zrobić bałwana należy:
1.    Rozciąć skarpetę ok. 2 cm pod ściągaczem.

2.    Odwrócić uzyskaną część ze ściągaczem na lewą stronę i przefastrygować  igłą z nitką jeden koniec (najlepiej dolny – gdzie cięliśmy), następnie zacisnąć i mocno zawiązać. Odwrócić na prawą stronę3.    Wsypać trochę fasoli na dół bałwana. Resztę wypełnić wypełnieniem.4.    Gdy bałwan jest już napełniony należy przefastrygować i mocno związać górę skarpety.


5.    Aby nadać skarpecie kształt bałwana zawiąż w odpowiednim miejscu wstążeczkę – w ten sposób nasz bałwan ma już szaliczek!

6.    Teraz robimy czapkę. Najpierw przymierzamy jak to ma wyglądać. Czyli po prostu wkładamy część skarpety, która nam została na głowę bałwana i patrzymy jaka długość nam najbardziej odpowiada i w tym miejscu ucinamy.


7.    Kawałek ucięty na czapkę odwracamy na lewą stronę i fastrygujemy, ściskamy. Odwracamy. Wkładamy bałwanowi na głowę

8.    Rozgrzewamy pistolet na klej. I przyklejamy pompon, oczy, nos i guziki. Usta i ew cekiny przyklejamy innym klejem, bo ust nie da się tym klejem przykleić bez parzenia palców, a cekiny się roztapiają!

I nasz bałwan gotowy!

Aby zrobić bałwana z drugiej części skarpety należy robić wszystko identycznie zaczynając od punktu 3. Jedyny problem to teraz brak materiału na czapkę. Najlepsze do tego są inne skarpety np. te dwie kolorowe, które macie oprócz białych. I z taką skarpetą postępujemy dokładnie tak samo jak w punkcie 6 i 7.
Miłej zabawy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz