środa, 26 czerwca 2013

Wakacje!

W piątek jedziemy na rodzinne wakacje. Narobiłam trochę zadań i zabaw dla Gabrysi w razie jakby się nudziła:) Niektóre z nich:

Jakiś czas temu obiecałam Gabi, że zrobię nowe karteczki do kalambury na wyjazd. Szukałam szczególnie słów, w których są poznane sylaby zamknięte i sylaby z dwoma samogłoskami. Będzie zabawa!

Mam jeszcze karteczki, tylko pomysłów brak... Jak wymyślicie coś, co łatwo pokazać, to bardzo proszę:) Jeszcze jutro dorobię:)Gabrynia lubi takie zadania. Tutaj "dobierz słowa związane z danym zawodem"


Kolejne zadanko z sekwencji. Poprzednie z robalami okazało się rzeczywiście trudne, więc teraz coś łatwiejszego na rozluźnienie:). Więcej o sekwencjach dzisiaj u Kasi.
Która księżniczka nie chciałaby mieć korony wysadzanej drogimi kamieniami? Gabi na pewno, więc będziemy ozdabiać koronę i czytać, co jest na tych drogich kamieniach napisane;)

Reszta z wakacyjnych zabaw za 2 tygodnie:) Buziaki:*

2 komentarze:

  1. jak dobrze, że piszesz i podpowiadasz pomysły na czytanie w zabawie! A dobieranie słów do zawodów - super!
    udanych wakacji ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki:) Były super!

    Furorę też zrobiła korona. Gabi układała kamienie w dwóch rzędach i górny rząd to była nazwa rodu z jakiego pochodzi książę/księżniczka, a drugi imię księcia/księżniczki.

    OdpowiedzUsuń