sobota, 9 listopada 2013

Wpadła gruszka do fartuszka:)

Jesień pełną gębą i jak wiadomo "Jesienią sady się rumienią." Więc stworzyłyśmy z Gabi mały sad;) Właściwie to dwa drzewa... 

 Pierwsze papierowe. Przyklej papierówki na miejsce z taką samą sylabą.Drugie ze słowami na które Gabi przykleiła owoce z plasteliny.

Na naszym plastelinowym drzewie wiszą:
3 jabłka
3 śliwki
2 gruszki
1 morela
i... 1 dynia;D
Takie nasze małe GMO:D


 Bawiłyśmy się też w zamek Gabrylotty, tak jak opisywała Kasia. Gabi wykonała zadanie błyskawicznie i bardzo jej się podobało;)Znowu dużo bawiłyśmy się ryżem:)


Do pierwszej zabawy wycięłam kółko. Napisałam słowa z obu stron kółka, aby zabawy były dwie (jakby małej było mało po pierwszym razie;)
Pomysł lekko inspirowany tym wpisem.Wsadziłam do pojemnika:

Zasypałam ryżem i Gabi musiała odgarniać ryż paluszkami i czytać co odkryła:)Następnym razem zasada wykonania była taka sama, ale na wyciętym kółku przykleiłam naklejki.
 Po odszukaniu naklejki pod ryżem Gabrynia musiała odszukać i ułożyć z sylab nazwy rzeczy, które przedstawia naklejka.
Po ułożeniu wszystkich słów pomieszałyśmy wszystkie sylaby i układałyśmy na zmianę dla siebie słowa "od czapy" czyli niemające żadnego sensu;) I wymyślałyśmy jaki to język;) Ale było śmiechu:)

Bardzo fajną zabawą okazało się też pisanie ryżem;) Pisałyśmy na zmianę na kartce klejem, a potem zanurzałyśmy w ryżu. Efekt jest bardzo fajny! Bawiłyśmy się tak do czasu, aż skończył nam się klej. Jaka szkoda!


Trzymajcie się cieplutko! Miłego weekendu życzę;*

6 komentarzy:

 1. :)))) a czytanka się spodobała? czy nie?:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytanka na dniach czytana będzie;P I zobaczymy, ale mała uwielbia księżniczki, więc na pewno się spodoba!

   Usuń
 2. Ale Gabi ma zTobą dobrze:) bardzo twórcze i ciekawe zabawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje za pomysl z "Lokomotywa"pozwole sobie sciagnac dla syna. Niech sie chlopak pouczy. Zna literki i nazywa, nie sklada natomiast rozroznia sylaby ale nie nazywa :D To nam pomoze !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech służy;)
  Ach! Jakby sama znajomość literek oznaczała umiejętność czytania to byłoby cudnie, co?;)

  OdpowiedzUsuń