piątek, 26 kwietnia 2013

ćwiczymy pamięć, pisanie i słowa globalne:)

Tutaj ćwiczenie na słowa globalne. Bardzo proste i szybkie. "Pokaż gdzie jest napisane MLEKO, gdzie jest napisane KOT itd" oraz "co tu jest napisane", albo "zrób, pokaż albo przynieś to co jest tutaj napisane"Tutaj banalny pomysł, gdzie inspirację zaczerpnęłam z moich studiów:) Koszulka błyszcząca do papieru i mazak do białych tablic. I małe może pisać samo, przepisywać, naśladować to co jest napisane na kartce pod spodem, może rysować, przerysowywać. No mnóstwo zastosowań:) Wiem, że większość dzieci posiada coś takiego jak znikopis, ale koszulka i mazak powala w swej prostocie, a można wykorzystać na naprawdę wiele możliwości:) Niestety mała na razie ma bana, bo troszkę niedobrze trzyma kredkę i staramy się ją "nawrócić" na dobre trzymanie, a mazak jest gruby i mała go nie do końca dobrze trzyma:)

Tutaj ćwiczyłyśmy pamięć. Głównie symultaniczną (czyli prawopółkulową) Do tego zrobiłam "magiczne pudełko" Po prostu wzięłam stare pudełko po chusteczkach, wycięłam połowę przecinając boki przez przekątną i przyozdobiłam i miałyśmy pudełeczko do zakrywania tabliczek. Obrazki miałam z jakiejś starej gry. Pewnie powinny być tego samego koloru, ale innych nie miałam.
A bawiłyśmy się tak, że kazałam małej zamknąć oczy, a wtedy wkładałam z mojego zestawu 2-3 obrazki pod pudełko, następnie pokazywałam i próbowała zapamiętać. Potem zakrywałam i mała musiała odtworzyć to samo:) Potem była zamiana i to ja zgadywałam, a spryciula kazała mi zapamiętywać 5-6 tabliczek, a to wcale proste nie jest!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz